28 Haziran 2013 Cuma

Güneşten Yıpranan Saçlara Bakım Önerileri

Bütün kış yazın gelmesini bekleriz. Kış rehavettir, karanlıktır, soğuktur, kışın zaman yoktur. Ama yaz öyle mi? Yaz eğlencelidir, enerjiktir, akşama kadar çalışsak da akşam çıkıp gezecek enerjiyi buluruz her zaman. Sonra bir de tatili vardır bunun, deniz, güneş, kumsal ohh misss :)

Tatilimizi de yaptıktan sonra başlarız şikayete :)  ‘’saçlarım kurudu’’, ‘’cildim de lekeler çıktı’’, ‘’ayyyy beni çil mi bastı???’’ , ‘’kuzenimin düğününe kadar uzar mı bu saçlar’’ hepimiz benzer sorunlar yaşıyoruz. Ama korkmayın ne demişler her derdin bir dermanı vardırrrrrr :)

Saçlarınızın Hürrem’in reklamındaki kızın saçı gibi fotoğraflarda kuru görünecek kadar (!) evet evet fotoğraflarda kuru görünecek kadar fenalaşmasını istemiyorsanız aşağıdaki önerilere kulak verin (valla fotoğrafta sönük çıkan saç, kabarık çıkan saç, bozulmuş, dağılmış, hatta saldırıya uğramış gibi görünen saç dahil birçok türünü gördüm ama kuru görünenini ilk kez bu reklamdan duydum : )Yıpranmış saçlarınızı canlandırmak için;
Bir adet muzu rendeleyerek birkaç damla badem yağı ile karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Maskeyi 15-20 dakika saçınızda beklettikten sonra maden suyu ile arındırın. Ardından şampuanlama ve kremleme işlemi ile saçlarınızı temizleyin.

Daha parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız;
Bir portakalın suyu, bir çorba kaşığı bal ve birkaç damla sandal ağacı yağını karıştırın. Bu kürü şampuanlama sonrası durulama sırasında kullanın.

Kuru saçlar için;
Bir çorba kaşığı bal ile ½ su bardağı tam yağlı sütü karıştırıp, saç derinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç dökülmesini durdurmak için;
2 çorba kaşığı badem yağı, 1 çorba kaşığı sarımsak yağı, 1 çorba kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırarak bir macun hazırlayın. Karışımı saç derisine masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Kesin sonuç için bu maskeyi haftada 3-4 kez tekrarlamanız gerekir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder